Elmúltak azok az idők már, mikor a ‘húsvéti tojás’ kifejeztés hallatán a kézzel festett piros színű tojások jutnak eszünkbe, amiket mi lányok, a szép verset mondó locsolóknak adunk a locsolásért. Ma már más idők járnak.
A húsvéti tojások új értelemben, nem mások, mint az interneten, könyvekben, képeken vagy filmekben a készítők által elrejtett kis meglepetések és érdekességek a szemfüles nézők számára. Az elnevezésük épp ezért találó, hisz úgy kell őket külön keresni, mint húsvét másnapján a hímes tojásokat. Az elnevezés Warren Robinett számítógépes designer nevéhez köthető, hisz ő volt az első aki Adventure nevű játékába rejtette el a saját nevét, amit később a játék kedvelői elneveztek húsvéti tojásnak, mert olyan trükkösen volt elrejtve.
A legtöbb Pixar és Disney mese hemzseg az efféle rejtett kincsekben. Vannak alkalom szülte tojások, mint például a képen látható rajzszögek, amik a készítő stáb tagjainak születési helyét jelöli,
vagy mint a klasszikus tojások, így az A113, ami az összes Pixar alkotásban fellelhető. Nem is csoda, hiszen az A113 egy osztályterem a kaliforniai Institute of the Arts-ban, ahol a digitális grafika és karakteranimáció órára jártak anno a film készítői.
Mindennap használjuk. Ott van a szemünk előtt, de nem látjuk. Igen, a Google is rengeteg hímes tojást tartogat számunkra. Elég csak a ‘do a barrel roll’ szövegre rákeresni, és máris perdül egyet a találati oldal. De ha egy kis nosztalgiára vágyunk, írjuk be a Googleba, hogy “Google in 1998” és egyből a keresőoldal legelső verzióján találjuk magunkat.
De ha nem szeretnénk egyfolytában a tévé vagy számítógép előtt keresgetni az elrejtett “tojásokat”, akkor utazzunk el például Firenzébe, ahol tovább lehet folytatni a Medici család címere és színbólumai után.
További friss bejegyzésekért csatlakozz a blog Facebook oldalához!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: